Zabudowa łazienki na wymiar

Znalezienie odpowiednich mebli łazienkowych może być dużym problemem szczególnie dla małych łazienek. To powoduje, że wiele osób decyduje się obecnie na zabudowę na wymiar, podobnie jak w kuchniach. Takie rozwiązanie ma szereg zalet, co powoduje, że jest ono wybierane bardzo często. Gdy tylko chcesz skorzystać z takiej oferty, wystarczy tylko firma produkująca meble na wymiar, która wykona projekt i go zrealizuje.

Zabudowa łazienkowa może mieć różną formę. Najczęściej klienci decydują się na zabudowę pod umywalką – wtedy można zasłonić syfon oraz uzyskać miejsce do przechowywania kosmetyków, chemii i innych przedmiotów. Także do kompletu zamawiane są wysokie szafki stojące, szafki nad umywalkę z lustrami, często z otwieranymi drzwiczkami. Dzięki temu, że zabudowa jest dopasowana idealnie do wymiarów wnętrza, co pozwala na zagospodarowanie nawet najmniejszych kącików. Aby łatwiej utrzymać czystość łazienki, warto zdecydować się na szafki zamykane zamiast otwartych.

Do produkcji zabudowy łazienkowej wykorzystuje się specjalne rodzaje płyt meblowych – są one specjalnie zabezpieczone przed wilgocią, wobec tego nie są narażone na uszkodzenia.

Zwykła płyta pod wpływem wilgoci zaczyna pęcznieć, co powoduje, że mebel nie tylko wygląda mało estetycznie, ale również jest narażony na całkowite rozklejenie się. Dlatego też przy zamawianiu mebli do łazienki, należy zwrócić uwagę na wykończenie materiału.

Koszty zamówienia zabudowy nie są wysokie – zwykle są podobne lub nieco wyższe od gotowych mebli do zakupienia w sklepach. Warto jednak się na nie zdecydować, aby łazienka wyglądała efektownie i była funkcjonalna.