Jakie meble wybrać do pokoju ze skośnym dachem?

Wybranie odpowiednich mebli do pomieszczeń ze skośnym dachem może być bardzo trudne. W sklepach jedynym rozwiązaniem są właściwie stopniowane szafki, które jednak nie zawsze sprawdzają się idealnie w każdym miejscu i dodatkowo nie odpowiadają każdemu pod kątem estetycznym. Dlatego w tej sytuacji alternatywnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zabudowę na wymiar.

Stolarz po pobraniu wymiarów pokoju będzie mógł przygotować indywidualnie specjalny projekt odpowiadający także gustowi klienta. Dlatego też szafy skośne mogą pasować dokładnie do miejsca montażu. Do dyspozycji jest kilka różnych rozwiązań, gdy chodzi o ich obsługę – szafy te mogą być otwierane standardowo lewoskrzydłowo lub prawoskrzydłowo czy też mogą mieć one skrzydła przesuwne. Najczęściej zamawiane są w tym przypadku szafy na całą szerokość ściany.

Warto też wspomnieć o jeszcze jednym rozwiązaniu. Szafach, które są montowane równolegle do spadów sufitu. W tym przypadku tył mebla jest ścięty, dlatego też może być ona bardziej wsunięta w powstała wnękę, co powoduje, że nie zajmuje tak dużo miejsca.

Dla doświadczonego stolarza wykonanie zabudowy w pokoju ze skośnym sufitem wcale nie jest bardzo skomplikowane. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom konstrukcyjnym klient może uzyskać szafę, która będzie odpowiadała jego gustowi i przy tym będzie łatwa w obsłudze.

Gdy wobec tego poszukujesz rozwiązania dla zabudowy pokoju, który ma skośny dach, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na meble na wymiar.