Dobry pomysł – szafa zamiast ściany

Urządzenie małego i nieustawnego mieszkania może być dużym problemem, szczególnie wtedy, gdy chodzi o znalezienie odpowiedniej przestrzeni do przechowywania. Dlatego też interesującym rozwiązaniem może być w skorzystanie z szaf do zabudowy na wymiar. Można także wykorzystać je z powodzeniem jako ściany działowe, które dodatkowo mają praktyczne szafki i szuflady.

Szafy tego rodzaju są budowane na całą wysokość mieszkania. Na niższym poziomie mogą znajdować się zwykłe drzwi przesuwne, w środku wykończone zgodnie z życzeniami klienta.

Drzwi przesuwne do szafy mogą stać się wtedy także drzwiami do innego pomieszczenia. Na najwyższym można wykonać zabudowę jak w pawlaczu, w którym będzie można przechowywać te rzadziej używane przedmioty, lub też zastosować całą płytę od podłogi do sufitu.

Dla optycznego powiększenia mieszkania można wykorzystać drzwi lustrzane – spowodują one, że nawet mała przestrzeń nie będzie wydawała się tak niewielka. Można wykorzystać także innego rodzaju fronty szafy, na przykład lakierowane w białym kolorze, z nadrukami cyfrowymi czy też ze standardowej płyty meblowej w kolorze dobranym do aranżacji wnętrza.

Dlatego jeżeli chcesz zdecydować się na takie rozwiązanie, wtedy masz szerokie możliwości w wykończeniu wnętrza. Wykonanie ściany działowej nie będzie przy tym wyjątkowo drogie, ponieważ możesz zaoszczędzić dodatkowo na szafach i przy tym twoje mieszkanie będzie wyglądało bardziej estetycznie.