Jak zabudować narożnik w kuchni?

W kuchni dużo problemów sprawia w szczególności zabudowa narożników. To cenne miejsce, które warto zagospodarować, co ma duże znaczenie w szczególności w małych kuchniach, gdzie liczy się każdy zakamarek. Rozwiązaniem tego problemu są specjalne zabudowy.

Dzięki nowoczesnym systemom zabudowy narożniki nie są jednak żadnym problemem. W kuchniach najczęściej stosuje się szafki w trójkątnym kształcie, które wypełniają wnękę, lub też można zdecydować się na szafki ze specjalnym otwarciem – mają one wtedy dwa fronty połączone zawiasem. Wnętrze szafki narożnej również można łatwo zabudować – do dyspozycji są tutaj przede wszystkim kosze w formie karuzeli. To kilkupoziomowe konstrukcje obrotowe, dlatego żeby dostać się do garnków czy produktów spożywczych, wystarczy tylko obrócić karuzelę. Oczywiście, można również zdecydować się na zwykłe półki, ale trzeba pamiętać o tym, że wtedy dostanie się do dalej położonych przedmiotów będzie zajmowało więcej czasu.

Szafki narożne można zarówno zakupić jako gotowe w sklepach meblowych, jak i też można zdecydować się na meble na wymiar, które będą wtedy dopasowane indywidualnie do całej przestrzeni, co powoduje, że jest ona optymalnie wykorzystana. Najlepiej poprzeglądać różne propozycje, aby zdecydować się na taką, która będzie najlepszym rozwiązaniem pod kątem wygody korzystania z umeblowania i jednocześnie także zmieści się w wyznaczonym budżecie.