Projektowanie mebli na wymiar

Przy produkcji mebli na zamówienie klienta projekt zawsze jest kluczowy – to właśnie na jego podstawie przygotowuje się gotową konstrukcję. Dlatego też każda firma, która zajmuje się pracą w tej rodzaju sektorze, powinna wykonać dla klienta dokładny projekt, a następnie przedstawić mu go do zatwierdzenia.

Umeblowanie projektuje się w specjalnych programach komputerowych. Po otrzymaniu od klienta informacji dotyczących wybranych przez niego materiałów, a także po pobraniu wymiarów projektant przystępuje do pracy. Wprowadza do programu wszystkie zebrane dane i przygotowuje meble.

Niektóre z programów mogą także tworzyć wizualizacje 3D – to bardzo pomocna funkcja, ponieważ wtedy zarówno firma, jak i sam klient mogą zobaczyć, jak orientacyjnie będą wygalały meble po ich wykonaniu. Często na zwykłym papierowym projekcie nie można dostrzec ogólnego wyglądu umeblowania, dlatego też warto wybierać takie firmy, które mogą też dostarczyć wizualizację. Na jej podstawie można później dokonać ewentualnych zmian, na przykład w ustawieniu mebli, wybrać inny materiał czy też uchwyty. Po zatwierdzeniu projektu pracownicy mogą przystąpić do pracy.

Większość firm w branży wykonuje projekty z wizualizacjami bez żadnych dodatkowych opłat. Również naszym klientom w naszej firmie oferujemy całkowicie bezpłatną usługę pobrania wymiarów oraz przygotowania profesjonalnego projektu. Zapraszamy serdecznie!