meble na wymiar meble na wymiar meble na wymiar meble na wymiar meble na wymiar

Od czego zależy koszt kuchni na zamówienie?

kucniazab

Wiele osób, które chcą zdecydować się na zakupienie kuchni na wymiar, nie wie, z jakimi kosztami dokładnie należy się liczyć. Warto jednak pamiętać o tym, że na ostateczne koszty wpływa wiele parametrów, dlatego też trudno wskazać jednoznacznie na koszt zabudowy.

Pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim takie parametry:

  • liczba mebli, cena głównie określana jest przez ich powierzchnię
  • zastosowane materiały – fronty, blaty oraz akcesoria kuchenne
  • wyposażenie mebli – kosze, karuzele narożne, wkładki na sztućce
  • systemy szuflad odpowiadające za ich otwieranie i zamykanie
  • dekoracje – frezy, listwy wykończeniowe
  • zabudowa AGD

Niektóre firmy zajmujące się produkcją umeblowania przygotowują dla klientów na stronach specjalne kalkulatory, na podstawie których można podliczyć koszty, ale warto pamiętać o tym, że są one tylko orientacyjne.

Dokładne koszty może podać pracownik firmy, dlatego jeżeli nie wiesz, gdzie ceny będą najniższe, jedyną drogą jest umówienie się z kilkoma z nich, aby dokonali oni pomiarów i na podstawie wybranych materiałów przekazali wycenę. Na szczęście wiele firm nie wymaga od klientów płatności za dokonanie wyceny, dlatego wystarczy tylko umówić się z nimi na dogodny termin.

Przykładowe ceny można natomiast znaleźć na forach internetowych – zwykle trzeba przeznaczyć na 1 metr kwadratowy mebli minimalnie około 700-1000 złotych. Oczywiście, cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem – również ważna jest jakość gotowej zabudowy, ponieważ to od nie zależy, jak długo będzie mogła posłużyć.

Powrót
ZAMÓWIENIA: +48 603 214 838

Zobacz także: