Zabudowa garderoby

Garderoba to prywatna przestrzeń – to tutaj przechowujemy nie tylko nasze ubrania, obuwie czy dodatki, ale również wiele innych przedmiotów, na przykład odkurzacz, deskę do prasowania z żelazkiem, sprzęt sportowy. Dlatego też, aby wszystko miało swoje miejsce i nie niszczyło się, warto zdecydować się na inwestycję w zabudowę garderoby na wymiar.

W sklepach można wprawdzie zakupić gotowe systemy do garderoby, ale warto pamiętać o tym, że nie zawsze są one łatwe do precyzyjnego dopasowania do danej przestrzeni. Dużo problemów sprawiają małe garderoby oraz te, które położone są pod skosem, czyli na poddaszach. Wtedy zamiast gotowego umeblowania warto zdecydować się na skorzystanie z usług stolarskich i ich wykonanie na zamówienie.

Do wyboru jest wiele różnych wariantów zabudowy garderoby – najczęściej stosowane są systemy rurowe czy kolumnowe, które składają się z wysokich pionowych elementów od podłogi do sufitu, na których umieszczane są następnie półki, szuflady, kosze. Takie systemy można wtedy indywidualnie dopasować do swoich potrzeb, na przykład wybrać określoną liczbę szuflad i ich lokalizację, określić miejsce montażu drążków na wieszaki.

Zabudowa garderoby to dobra inwestycja. Dzięki jej wykonaniu na wymiar będzie można optymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń, co przy meblach do kupienia w sklepach nie zawsze jest możliwe. Cena nie jest wysoka, to w związku z tym najlepsze rozwiązanie, gdy liczy się komfort i funkcjonalność.