Zabudowa podszafkowa – wykorzystaj dodatkowe miejsce!

Masz wolne miejsce pod szafkami w kuchni czy też w salonie? Jeżeli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do przechowywania, w takim przypadku doskonałym wyborem będzie skorzystanie z zabudowy podszafkowej.

Zabudowa tego rodzaju ma formę wysuwanych szuflad. Są one idealnie dopasowane do wymiarów szafek, pod którymi jest ona montowana, także pod uwagę bierze się kolorystykę i wzornictwo, dlatego też na pierwszy rzut oka nie można na ogół ich odróżnić. Zabudowa montowana jest zwykle na profilach lub też na kółkach, co powoduje, że korzystanie z niej jest bardzo wygodne – nie ma problemu, aby wysunąć szufladę i wsunąć ją z powrotem.

Oczywiście, dostępna powierzchnia do przechowywania jest ograniczona wysokością zabudowy – zwykle to kilkanaście centymetrów do dyspozycji. Można wykorzystać ją przykładowo do przechowywania obrusów, ręczników, niepotrzebnych gazet, książek czy też ubrań sezonowych.

Jeżeli chcesz zamówić tego rodzaju zabudowę, w takim przypadku warto skontaktować się z doświadczonym stolarzem, który będzie mógł wykonać ją na zamówienie. Wtedy masz pewność, że będzie ona dobrana i korzystanie z niej także będzie dla ciebie komfortowe. Koszty wykonania tego rodzaju zabudowy nie są wysokie, co powoduje, że to bardzo dobra alternatywa dla zwykłych szafek, gdy potrzebna jest przestrzeń do przechowania różnych przedmiotów. Dlatego jeżeli taka wolna powierzchnia pod meblami jest dostępna, warto zastanowić się właśnie na takim rozwiązaniem!