Dlaczego warto zdecydować się na szafy wnękowe?

Szafa wolnostojąca nie jest jedynym pomysłem na przechowanie ubrań czy innych przedmiotów w domu i w mieszkaniu. Alternatywnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na szafy wnękowe, które obecnie cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Przede wszystkim są one produkowane na wymiar, dlatego można indywidualnie dopasować je do konkretnej przestrzeni, co nie jest możliwe w przypadku zwykłych szaf do zakupienia w sklepie. To stwarza wprost nieograniczone możliwości!

Szafy wnękowe produkowane są głównie z płyt meblowych, które wykańczane są w różnych wzorach i kolorach. Najczęściej wyposażone są w drzwi przesuwne, które ułatwiają dostęp do wnętrza, także w tych miejscach, w których nie ma się do dyspozycji dużej przestrzeni i byłby problem z otwarciem szafy z drzwiami skrzydłowymi. Drzwi mogą być wykończone także płytami meblowymi, również szkłem, lustrami, także mogą posiadać dekoracyjne nadruki, dlatego klient może specjalnie dobrać je do aranżacji wnętrza. W środku szafa jest dowolnie zabudowana – można wykorzystać drążki, szuflady, kosze, półki.

Gdy natomiast chodzi o miejsce montażu szafy wnękowej, to, jak sama jej nazwa wskazuje, jest ona przede wszystkim montowana we wnękach w pomieszczeniach, dzięki czemu można praktycznie je zagospodarować. Dodatkowo także szafy przesuwne mogą być montowane zamiast zwykłych szaf, gdy liczy się ich dokładne dopasowanie do wnętrza pod kątem wymiarów, także wysokości, mogą służyć do zabudowy całej długości ściany, można również wykonać z nich przegrodę w pokoju, by rozdzielić go na dwie części.

Wobec tego szafy na wymiar to bardzo wiele różnorodnych możliwości – zarówno pod kątem ich rozmiarów oraz wykończenia, jak i także w kwestii miejsca montażu. Doświadczona firma wykonująca meble na zamówienie jest w stanie spełnić wszystkie wymagania klienta, dlatego jeżeli chcesz zdecydować się na takie rozwiązanie, wybierz ekspertów, którzy wykonają dla ciebie mebel idealnie dopasowany.