Wygodne przechowywanie sztućców w kuchni

W kuchni nie może zabraknąć sztućców. Warto wobec tego zapewnić im odpowiednie miejsce do przechowania, aby korzystanie z nich mogło być także wygodne.

Najczęściej sztućce przechowujemy w szufladach. Szuflada taka powinna być odpowiednio szeroka, aby zmieścić w niej wszystko, co potrzebne – często to nie tylko same sztućce, ale dodatkowo akcesoria kuchenne, na przykład łopatki do gotowania i smażenia, wałki do ciasta, wyciskacze do czosnku. Standardowa wąska szuflada to wtedy zwykle za mało. Dlatego teraz często wiele osób przy zamawianiu mebli kuchennych decyduje się na szerokie szuflady, których można łatwo przechowywać wszystkie te przedmioty.

Aby były one zawsze na swoim miejscu, do wnętrza szuflady trzeba też dodać specjalną wkładkę. Można ją zakupić w sklepie lub też zamówić wraz z meblami – wtedy jest to wyższy wydatek, ale jest ona dokładnie dobrana do wymiarów mebla. Znajdujące się w nie przegródki pozwalają na posegregowanie sztućców i akcesoriów, aby utrzymać porządek.

Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie ze stojaków na sztućce – można kupić je zwykle w komplecie. To także wygodne rozwiązanie przy przechowywaniu noży. Są one zwykle oferowane razem z blokiem, ale można też zdecydować się na zamontowanie na ścianie listwy magnetycznej.

O przechowywaniu sztućców warto pomyśleć już przy zamawianiu mebli do kuchni. Wtedy będzie można łatwo wybrać odpowiednie wkładki dopasowane do szuflady czy też wtedy, gdy miejsca jest niewiele, zdecydować się na inne rozwiązanie.